29. ledna 2020

V LS u nás na katedře bude vyučovat Dr. Cleopatra Charles

Dr. Cleopatra Charles

z Fakulty veřejné politiky Rutgers University, USA,

je od února do května 2020 Fulbright Fellow na Katedře studií občanské společnosti FHS UK

VÍCE INFO NA: https://spaa.newark.rutgers.edu/cleopatra-charles

VYUŽIJTE VÝJIMEČNOU MOŽNOST ZAPSAT SI JEJÍ PŘEDMĚTY NA LS 2019/20!

Výuka bude probíhat pouze v angličtině.

Financial Management in the Nonprofit Sector (5 kreditů, prez. i kombinovaná forma)

Předmět představí studentům základní principy finančního a manažerského účetnictví a techniky a pojmy, které se vztahují k přidělování zdrojů, investování a kontrole zdrojů v neziskových organizacích. Studenti se naučí, jak používat finanční informace k rozhodování v neziskové organizaci. Témata, kterým se kurz věnuje, zahrnují analýzu finanční situace (financial condition analysis), investování (cash and pension fund investing), time value of money a účetnictví a finanční reporting.

• YMN154 Financial Management (prezenční), středa 11:00 - 12:20 Veleslavín, FHS3

• YMN155 Financial Management (kombinovaná), bloky 21.2 a 3.4 13:00 -15:50 Veleslavín, FHS3

Performance Measurement in the Nonprofit Sector (5 kreditů, prez. i kombinovaná forma)

Předmět se formu případových studií věnuje do hloubky procesům měření dopadu a řízení v neziskové organizaci. Věnuje se modelům logiky programu, sběru a analýze dat. Rozebírá různé indikátory dopadu a způsoby jejich měření, včetně bench-markingu a analýzy trendů. Studenti se naučí, jak propojit měření dopadu se strategickými cíli organizace a zlepšit tak efektivitu organizace. Předmět připravuje manažery a budoucí vedoucí pracovníky organizací.

• YMN153 Performance Measurement (prezenční i kombinovaná), 6 bloků ve čtvrtek 16:00-18:00, setkání: 20.2., 5.3., 19.3., 2.4., 16.4., 30.4. v Celetné 20, Praha 1, m.č. 216.

Academic Writing for Doctoral Students (seminář pro doktorandy)

Předmět seznamuje PhD studenty s postupy publikování a akademického psaní v amerických recenzovaných časopisech. Prostřednictvím prezentací, čtení, diskuse a vzájemného posuzování si studenti zdokonalí schopnost psát i editační dovednosti potřebné k úspěšnému publikování.

• YDO012 Academic Writing for Doctoral Students (doktorský seminář 3-4 setkání za semestr), Veleslavín C034.