13. listopadu 2017

Seminář - Dárcovské prostředí v Holandsku a jeho možnosti pro české organizace

Dárcovské prostředí v Holandsku a jeho možnosti pro české organizace

Lektorka: Diana Quirschfeld

Datum a čas: 5.12.2017, 10.00 – 16.30

Místo konání: Dělnická 9, Praha 7, 1. patro – Vzdělávací centrum Českého centra fundraisingu a TUDYTAM

Cena: 1580 Kč (cena je uvedena včetně DPH)

Kapacita semináře: max. 30 osob

Jazyk: slovenština

Holandský neziskový sektor se vlivem různých faktorů vyvíjel jinak než neziskový sektor v České republice. Dlouhodobá profesionalizace NNO, politické preference a široké zapojení veřejného sektoru přispělo k dnešní podobě neziskového a dárcovského prostředí. Co konkrétně hýbe dárcovským prostředím v Holandsku dnes? Jaké jsou hlavní trendy v oblasti získávání zdrojů a kdo jsou hlavní hráči místního dárcovském ekosystému?

Cílem semináře bude přiblížit holandský neziskový sektor, jeho vývoj a současnou podobu. Poukážeme na aktuální trendy a přeměnu z reaktivních na proaktivní organizace. Jak se může stát proaktivní i vaše organizace a v čem tomu pomůže fundraisingová strategie? Jaké jsou základní kroky k proaktivnímu přístupu ve fundraisingu?

Představíme si hlavní hráče dárcovského ekosystému v Holandsku – Ministerstvo zahraničních věcí, National Postcode Lottedy, některé holandské nadace a neziskovky. V rámci nich se podíváme na konkrétní příklady výzev, projektů a to i s ukázkami, kde a jak hledat potencionální holandské partnery v budoucnosti.

Diana Quirschfeld

Diana je absolventka Karlovy Univerzity, Oboru Studia občanské společnosti. V současné době působí jako fundraisingová konzultantka v Han Valk Fundraising Consultancy v Holandsku. V rámci své práce se kromě konzultací, zaměřuje na školení pro NNO v oblasti institucionálního fundraisingu, strategického plánování a mapování potencionálních dárců v evropském, ale i americkém nadačním prostředí.

Před Han Valk Fundraising Consultancy pracovala na Univerzitě ve Vídni jako asistentka akademické koordinátorky magisterského programu Master of Arts in Human Rights. V roce 2014 se stala součástí fundraisingového týmu jedné z nejdéle působících rozvojových organizací v Holandsku ICCO Cooperation. Pracovala převážně s institucionálními donory jako Nizozemské Ministerstvo zahraničních věcí, Evropská komise, nizozemské rodinné nadace, veřejné instituce jako USAID, SIDA, DFID a americké nadace jako Mastercard Foundation, Gates Foundation a další.

Přihlášení

Přihlášku ke konkrétnímu kurzu vyplňte, prosím, zde a odešlete nejpozději 10 dní před konáním kurzu Magdaleně Špačkové na email team@fundraising.cz.

Více informací na http://fundraising.cz/v1/seminar-darcovske-prostredi-v-holandsku-a-jeho-moznosti-pro-ceske-organizace-5-12-2017/