1. února 2016

Mgr. Lenka Marečková - absolventka oboru Studia občanského sektoru

Mgr. Lenka Marečková
Původně jsem vystudovala sociální práci, ale již při studiu jsem zjistila, že přímá práce s klientem bohužel není úplně pro mne. Díky sociální práci jsem se však seznámila s oblastí neziskových organizací, a poznala jsem, že lze v této sféře působit i jinak.

Proto jsem se rozhodla pro obor Studia občanského sektoru na FHS UK, která jsem úspěšně završila v roce 2011. Již při studiu jsem pracovala v oblasti občanské společnosti a tomuto oboru zůstávám věrná. Mám zkušenosti s PR, marketingem a fundraisingem neziskových organizací, jmenovitě z projektu Pomozte dětem v Nadaci rozvoje občanské společnosti, pracovala jsem také v Nadaci Divoké husy a v SOS dětských vesničkách. Aktuálně se věnuji fundraisingu v Nadaci Open Society Fund Praha, kde rozvíjím vztahy zejména s významnými dárci.

Když nepracuji, jsem často v kině (filmovou vědu jsem nakonec také vystudovala) a spolupracuji na queer filmovém festivalu Mezipatra. Baví mě oblast online médií, poslední dobou navštěvuji kurzy s Czechitas, které podporují komunitu holek se zájmem o IT. Ráda jezdím ven a nasávám atmosféru cizích zemí. Odreagovávám se cvičením jógy nebo chůzí.