15. října 2015

Trendy a fenomény českého neziskového sektoru - Pozvánka na oslavu 15. let výročí katedry

Vážené kolegyně a kolegové, vážené absolventky a absolventi, milé studentky a studenti,

už 15 let vytváří Katedra studií občanského sektoru prostor pro vzdělávání, výzkum i diskusi o občanském sektoru a občanské společnosti.

Rádi bychom vás při této příležitosti pozvali na setkání a diskusní odpoledne. Cílem je společně vytvořit prostor pro diskuze a síťování akademiků, absolventů a praktiků občanského sektoru v ČR, tedy odborníků z akademické sféry i praxe a hledat odpovědi na otázky:

Kdo a jak „reprezentuje“ v občanské společnosti? Proč vůbec sociálně podnikat? Je české (občanská) společnosti příliš ochočená? Jaký je vztah české občanské společnosti k politickým autoritám? Veřejné financování organizací občanské společnosti: jistota nebo závislost?

Akce se bude konat 5. 11. 2015 13:00 – 18:00

v Anglo-americké vysoké škole, Letenská 120/5, Praha 1

Rádi bychom společně s vámi diskutovali témata, která hýbou občanským sektorem. Můžete hlasovat pro témata, jež navrhli členové katedry, nebo navrhnout vlastní téma s příspěvkem či výzkumem zde. Vyplněním uvedeného formuláře do 22. 10. 2015 také potvrdíte svou účast.

program akce naleznete zde

Setkání vidíme také jako příležitost pro síťování a neformální výměnu zkušeností, která je v občanské společnosti tak důležitá.

Zároveň bychom ocenili, pokud byste pozvánku šířili sami dál mezi osoby, které by mohla zajímat. Určitě to povede k obohacení diskusí i celkové atmosféry.

Děkujeme a těšíme se na setkání!

S přátelským pozdravem

Dana Moree